Дата: 7 октября 2016 в 08:53, Обновлено 5 января в 10:33

Мэта: стварэнне ўмоў для фарміравання неабходных кампетэнцый для ўсіх удзельнікаў адукацыйнага працэсу як умова павышэння якасці адукацыі.

Задачы:

1. Развіваць кампетэнцыі і прафесійнае майстэрства педагогаў праз метадычную работу, павышэнне кваліфікацыі і самаадукацыю.

2. Стварыць ўмовы для паспяховай самарэалізацыі навучэнцаў з рознымі адукацыйнымі магчымасцямі праз прымяненне індывідуальнага падыходу ў навучанні і выхаванні, стварэнне эфектыўнай сістэмы аказання сацыяльна-педагагічнай і псіхалагічнай дапамогі навучэнцам і іх бацькам.

3. Развіваць творчыя здольнасці дзяцей праз дадатковую адукацыю; удасканальваць грамадзянска-патрыятычнае выхаванне на аснове дзяржаўнай ідэалогіі праз сумесную працу ўстановы адукацыі, бацькоў і зацікаўленых грамадскіх арганізацый.

4. Фарміраваць ў падрастаючага пакалення адказных адносін да свайго здароўя як да асабістай і грамадскай каштоўнасці, садзейнічаць ў набыцці ведаў, развіцці уменняў і навыкаў здаровага ладу жыцця, захавання і ўмацавання здароўя, маральных, бяспечных і адказных паводзін.

5.Умацоўваць матэрыяльна-тэхнічную базу школы за кошт прыцягнення пазабюджэтных сродкаў, пошук дадатковых крыніц фінансавання, пашырэння спектра платных адукацыйных паслуг.

УЧАСТКОВЫЙ  ИНСПЕКТОР  ИДН

Филоник