Дата: 7 октября 2016 в 08:53, Обновлено 7 октября в 14:41

2019/2020 навучальны год:

ПРАБЛЕМА:

Павышэнне якасці адукацыі праз рэалізацыю кампетэнтнаснага падыходу ў выкладанні вучэбных прадметаў, фарміраванне і развіццё агульнавучэбных уменняў і навыкаў навучэнцаў.

МЭТА:
стварэнне аптымальных умоў, якія забяспечваюць высокую якасць адукацыі праз задавальненне адукацыйных запытаў, стварэнне ўмоў развіцця і самаразвіцця асобы вучня і педагога ў сукупнасці іх індывідуальных здольнасцяў, асобасных якасцяў, ведаў і кампетэнтнасці.

ЗАДАЧЫ:

1. Стварыць умовы для павышэння якасці і даступнасці адукацыі праз выкарыстанне сучасных сродкаў навучання і навучальнага абсталявання, пабудовы індывідуальнай адукацыйнай траекторыі для кожнага навучэнца, праз узмацненне міжпрадметных сувязяў пры вывучэнні вучэбных прадметаў, а таксама выхаваўчага патэнцыялу навучальных заняткаў не толькі праз змест вучэбнага матэрыялу, але і шляхам выкарыстання розных формаў і спосабаў арганізацыі вучэбна-пазнавальнай дзейнасці вучняў на вучэбных і факультатыўных занятках.

2. Удасканальваць выхаваўчую сістэму ўстановы праз павышэнне матывацыі навучэнцаў да сумеснага ўдзелу ў агульнашкольных пазакласных мерапрыемствах, экскурсійнай і праектнай дзейнасці, праз павышэнне ўзроўня падрыхтоўкі і правядзення мерапрыемстваў, конкурсаў і тэматычных класных гадзін на аснове практыкі актыўнага і адкрытага ўзаемадзеяння з бацькамі, праз забеспячэнне масавага ахопу фізкультурна-аздараўленчым рухам ўсіх удзельнікаў адукацыйнага працэсу, праз стварэнне бяспечных умоў і здароўезберагальнага асяроддзя ва ўстанове, узмацненне  работы па прафілактыцы ўжывання псіхаактыўных рэчываў, п'янства і алкагалізму, фарміраванню грамадзянскасці, патрыятызму і нацыянальнай самасвядомасці навучэнцаў.

3.Удасканальваць агульны ўзровень прафесійнай культуры педагогаў, іх метадалагічнай, псіхолага-педагагічнай і прадметна-метадычнай падрыхтоўкі з дапамогай актывізацыі іх творчага патэнцыялу, фарміраванне гатоўнасці ўкараняць інавацыйны праект, павышэнне эфектыўнасці асноўных функцый метадычных фарміраванняў.

4. Умацоўваць, развіваць матэрыяльна-тэхнічную, вучэбную базу праз забеспячэнне ўстановы адукацыі спартыўным інвентаром і абсталяваннем,  аснашчэнне кабінетаў камп’ютарнай тэхнікай,  бягучы рамонт дарожак.

УЧАСТКОВЫЙ  ИНСПЕКТОР  ИДН

Филоник